A megrendelő neve: Győri Műszaki Szakképzési Centrum
Projekt megnevezése: A Győri Műszaki Szakképzési Centrum Jedlik kollégiumának energetikai felújítása
A beruházás forrása: KEHOP-5.2.10-16 – Költségvetési szervek pályázatos épületenergetikai fejlesztései
A beruházás helyszíne: 9024 Győr, Baross Gábor utca 51. (4016 hrsz.) épület (nyugat-dunántúli régió, Győr-Moson-Sopron megye)
A beruházás azonosító száma: KEHOP 5.2.10.-16-2018-00179
A beruházásra megítélt összeg: 52 206 397,- HUF
A Tradíció Manufaktúra Kft. által közbeszerzés keretében elnyert munka összege: bruttó 48 116 496,- Ft
Projekt összefoglalása
A Győri Műszaki Szakképzési Centrum (9024 Győr, Nádor tér 4.), mint építtető 2018. június 18-án támogatást nyert a 9024 Győr, Baross Gábor utca 51. (4016 hrsz.) cím alatt található Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma energetikai felújítására. A támogatás forrása a KEHOP-5.2.10-16 kódszámú „Költségvetési szervek pályázatos épületenergetikai fejlesztései” támogatási konstrukció.
A beruházás keretében a Győri Műszaki Szakképzési Centrum – Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma (9024 Győr, Baross Gábor utca 51. 4016 hrsz.) épület energetikai korszerűsítése valósul meg az alábbi műszaki tartalommal:
1. Homlokzati nyílászárócsere
A külső nyílászárók szerelési munkáinak tartalma:
- Az összes külső nyílászáró szállítása, beépítése,
- minden szereléssel összefüggő rögzítő szerkezet és segédanyag,
- nyílászárók üvegezése és szükség esetén felületkezelése,
- a beépítéshez és az épületszerkezetek csatlakozásához szükséges összes takarás,
- tömítés, hőszigetelés, beleértve a külső és belső ablakpárkányok kialakítását,
- a nyílászáró szerkezetek vasalatai, nyitó és záró szerelvényei,
- hőszigetelő üvegezésű műanyag ablakok, 3 rétegű hőszigetelő üvegezéssel, belül műanyag, kívül a nyílászáró színével azonos fém párkánnyal, a műszaki terveknek megfelelő méretekkel, fix és bukónyíló kivitelben.
Követelmény a záporálló szerkezet. Az üvegezőléceket belül kell elhelyezni. A takarólécek a nyílászáró rendszer részei. A nyitás kézzel történhet. A nyílászárók színe RAL 9010 fehér, a színezés gyári kivitelezésű. Az ablakok beépítésekor keletkező minden fugát, rést időjárásálló, tartósan rugalmas tömítőanyaggal kell lezárni.
2. Homlokzati utólagos hőszigetelés
Az épület homlokzati felületeire 15 cm vastag vakolható grafitos expandált polisztirol hőszigetelő lemez kerül, λ=0,031 W/mK értékkel, öntisztuló szilikon alapú homlokzati vékonyvakolat rendszerrel.
A homlokzati rész minden eleme élképzéséhez a hőszigetelő rendszer saját elemeit (indítósín, élképzők, záróelemek) kell használni. A hőszigetelés rögzítése mechanikus: dübellel és ragasztóhabarccsal, kiviteli terv alapján méretezve.
Az utcai homlokzaton meglévő párkánytagozatok leverésre kerülnek, és az homlokzati hőszigeteléssel egy időben, előregyártott kéregbevonatú homlokzati EPS dekorprofil diszítőelemek kerülnek elhelyezésre. A régebbi épületrész lábazati részénél szintén grafitos hőszigetelő rendszer készül, 12 cm vastagságban.
Az utólagos hőszigetelés elkészítése előtt fontos a meglévő falfelületek tisztítása, portalanítása.
3. Zárófödém utólagos hőszigetelése
Az épület zárófödémje, és tetőszerkezete jelenleg hőszigeteletlen. A padlástérben, a zárófödémre 30 cm kőzetgyapot hőszigetelés kerül elhelyezésre, λ=0,037 W/mK értékkel.
Páratechnológiai okok miatt a meglévő födém, és a hőszigetelés közé 1 rtg technológiai szigetelés beépítése szükséges.
Az utólagos hőszigetelés elkészítése előtt fontos a meglévő födém felületének takarítása,tisztítása, portalanítása.
Mennyiségek:
- 662 m² hőszigetelés
- 220 m² nyílászáró cseréje
- 479 m² födém szigetelés